Nogi do stołu – koniecznie dopasuj je do wnętrza!

Stół to jeden z podstawowych mebli bez którego trudno się obejść na co dzień. To przy nim jemy, pijemy poranną kawę i godzinami odrabiamy lekcje, dlatego tak ważne jest by w pełni dopasować mebel do naszych potrzeb. Przy wyborze stołu warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale również jego funkcjonalnością i bezpieczeństwem domowników oraz… naszych podłóg! Wymarzony blat to dopiero połowa sukcesu. Pierwsze skrzypce grają nogi do stołu, w końcu to one podtrzymują całą konstrukcję. Czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze? Czy ten fundament zawsze może zostać zastąpiony przez dedykowane podstawy do stołów?

Nogi do stołu, a wnętrze

Zanim pochłonie nas szeroka oferta przepięknych propozycji stołów, warto zawęzić kryteria poszukiwań. Ogromny wpływ na nasz wybór powinna mieć informacja o miejscu, w którym zostanie umieszczony nasz mebel. Nie każdy stół nadaje się do restauracji, na działkę nad jeziorem czy też do biura. Przykładowo w lokalach gastronomicznych najczęściej możemy spotkać okrągłe stoły oparte na jednej, stabilnej podstawie. To przemyślane rozwiązanie biorąc pod uwagę szczególny charakter przestrzeni i konieczność zagospodarowania jak największej ilości miejsca przy jednym stole. Zarówno nogi jak i podstawy do stołów i mogą podkreślać styl wnętrza. Kluczowy może okazać się ich kolor lub bogate, eleganckie zdobienia. Możliwość odrębnego wyboru różnych części stołu, to ogromne ułatwienie dla klienta. 

Stół z powyłamywanymi nogami – zrealizuj swój pomysł na oryginalne nogi do stołu 

Nie bez powodu personalizację stołu rozpoczynamy od wyboru blatu. Na podstawie informacji o jego kształcie, wymiarach i materiale wykonania, możemy dostosować pozostałe elementy. Nogi do stołów muszą mieć szerokość dopasowaną do wielkości blatu. Cienkie nogi w połączeniu z masywną, ciężką płytą mogą się nie sprawdzić. Solidne nogi do stołu przymocowane do cienkiego blatu, to również wątpliwy pomysł. Konstrukcja musi być wytrzymała. To warunkuje jej bezpieczeństwo.

Podstawa do stołu – niebanalna dekoracja wnętrza

Nogi do stołów można wykonać z wielu różnorodnych materiałów. W zależności od naszych preferencji i upodobań, możemy zdecydować się, np. na drewno, metal, czy nawet marmur. Jeśli interesuje nas podstawa do stołu sprawa wygląda podobnie. Elementy podtrzymujące ciężar blatu, to również ozdoba dopełniająca wnętrze. Gdzie ich szukać? Sklep internetowy kamilameble.pl ma w swojej ofercie podstawy do stołów, o których kilka słów przeczytać można pod linkiem: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu. Asortyment marki jest na tyle duży, że nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Złóż to sam! 

Czy wybierając nogi do stołu powinniśmy kierować się również prostotą ich montażu? Oczywiście! Otóż każda podstawa do stołu musi być solidnie przytwierdzona do blatu. Nieskomplikowane konstrukcje mogą okazać się trudne do złożenia, a te wymyślne z łatwością doprowadzimy do porządku w przeciągu kilkunastu minut. Co więcej niektóre nogi do stołów mają możliwość regulacji. Bez problemu dostosujemy wysokość mebla do wzrostu naszego dziecka. Jeśli mamy w domu nieokiełznanego malucha, lepiej zrezygnować z kupna kanciastej podstawy do stołów na rzecz takiej, która ma zaokrąglone krawędzie. Ten element za jakiś czas możemy przecież wymienić, a stół ma być przede wszystkim bezpieczny dla domowego otoczenia i w pełni praktyczny. 

Spersonalizowany mebel pozostanie z nami na lata. Nogi do stołów możemy nie tylko dopasować do swojego gustu, ale również wymienić kiedy stary model odejdzie do lamusa. To pomysłowe rozwiązanie doceni każdy wielbiciel oryginalnych i nowoczesnych metod na aranżację pomieszczenia. Od dziś podstawa do stołu to wizytówka stylowego wnętrza!

Podobne posty