Pozycjonowanie – Dlaczego warto współpracować z agencją?

W dzisiejszych czasach internet jest najważniejszym kanałem komunikacji z klientem. Właśnie dlatego bardzo ciężko wyobrazić sobie prowadzenie jakiegokolwiek biznesu bez atrakcyjnej strony internetowej oraz stałej obecności w social mediach. Warto jednak pamiętać o tym, że nasza strona nie będzie przyciągała dużej ilości klientów, jeżeli nie będzie wyświetlała się wysoko w wyszukiwarkach. Aby do tego doszło, potrzebne są dobrze przemyślane działania optymalizacyjne pod kątem SEO. Pozycjonowanie to gra, która wymaga czasu.

Pozycjonowanie – optymalizacja SEO

Chociaż stosunkowo często słyszy się o optymalizacji SEO niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę na czym te działania dokładnie polegają. W najprostszym tłumaczeniu działania SEO polegają na dostosowywaniu naszej strony internetowej do algorytmów wyszukiwarki. Ze względu na to, że ponad dziewięć procent udziałów w rynku przypada Google, to właśnie ta wyszukiwarka jest brana pod uwagę podczas przygotowywania strategii pozycjonowania. Z przeprowadzonych badań wynika, że to pierwsze kilkadziesiąt sekund wyszukiwania gra największą rolę w tym, którą stronę wybierze klient. Właśnie dlatego, żeby najlepiej trafiać do klientów, powinniśmy znajdować się w wyszukiwarce na pierwszej stronie. 

Aby na naszą stronę trafiła jak największa ilość potencjalnych klientów, musi ona być dobrze widoczna w wyszukiwarce. Do tego właśnie potrzebne są działania SEO (od ang. search engine optimization), czylioptymalizacja pod kątem algorytmów Google. Jednym słowem, aby nasza witryna została zauważona przez roboty wyszukiwarki, musi spełniać kryteria przez tę wyszukiwarkę wykorzystywane. Warto wiedzieć, że są one nie tylko mocno wyśrubowane, ale także stosunkowo często się zmieniają. Właśnie dlatego strategia pozycjonowania powinna być dobrze przemyślana i konsekwentna. 

Chociaż wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że z pozycjonowaniem stron można załatwić we własnym zakresie, lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji SEO.

Pozycjonowanie – W czym może nam pomóc agencja SEO?

Dobra agencja SEO pomoże nam stworzyć kompletną, konsekwentną i długofalową strategię pozycjonowania strony internetowej naszej firmy pod kątem wyszukiwarki Google. W agencjach pracują specjaliści, którzy mają dokładną wiedzę na temat aktualnie obowiązujących kryteriów oraz algorytmów wyszukiwarek. Więcej na ten temat znajdziesz tu: https://www.tbnet.pl/pozycjonowanie-stron/.

Na początku współpracy z agencją zostanie nam przedstawiony audyt SEO. Polega on na wnikliwym przeanalizowaniu naszej witryny internetowej w kontekście poszukiwań błędów i niedociągnięć, jakie się na niej znajdują. Pozwoli nam to wyeliminować wszystkie niepożądanie działania i wypozycjonować stronę pod kątem SEO. Profesjonalni pracownicy agencji podpowiedzą nam także jak dostosować wygląd strony do tego, aby była ona jak najbardziej przejrzysta i intuicyjna.

Oczywiście w kwestii optymalizacji ogromną rolę gra kontent, dlatego artykuły na naszej stronie powinny być przede wszystkim merytoryczne. Współpracując z agencją dostaniemy wszystkie wytyczne dotyczące odpowiednich słów kluczowych i fraz, które powinny być rozmieszczone w tekście w odpowiedni sposób. Liczy się także jakość i merytoryczność teksów, dlatego pracownicy agencji zadbają o to, aby znajdujący się na naszej stronie kontent być dobrze zaprojektowany i dobrze napisany.

Istotną kwestią są także działania off-site, czyli te podejmowane bezpośrednio poza naszą witryną. Łączy się z tym linkowanie do naszej strony internetowej z innych, dobrej jakości witryn i forów internetowych. Sprawi to, że więcej osób będzie do nas trafiało. 

Podobne posty